• Počty žiakov a termíny prijímacích skúšok

• Riaditeľka Gymnázia, Golianova 68, Nitra po prerokovaní v pedagogickej rade školy dňa  26.1.2023, po vyjadrení rady školy dňa 8.2.2023, so súhlasom Nitrianskeho samosprávneho  kraja ako zriaďovateľa školy v súlade s §65, ods.1 zákona 245/2008 Z.z. o výchove  a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov určila počet žiakov,  ktorých možno prijať do tried prvého ročníka a termíny konania prijímacích skúšok v školskom roku 2022/2023 takto:

5-ročné bilingválne štúdium s druhým vyučovacím jazykom anglickým: študijný odbor: 7902 J 74 gymnázium – bilingválne štúdium

1 trieda s počtom 31 žiakov; 1. termín PS: 2. máj 2023

2. termín PS: 11. máj 2023

4-ročné štúdium – trieda anglická, trieda informatika, všeobecná trieda: študijný odbor: 7902 J gymnázium

3 triedy s počtom spolu 93 žiakov; 1. termín PS: 4. máj 2023

2. termín PS: 9. máj 2023

8-ročné štúdium – všeobecná trieda

študijný odbor: 7902 J gymnázium

1 trieda s počtom 31 žiakov; 1. termín PS: 4. máj 2023

2. termín PS: 9. máj 2023

Termín si volí žiak, resp. jeho zákonný zástupca a vyznačí ho v prihláške na štúdium na SŠ

• Lyžiarsky výcvik 2023

• Čaute kamoši.

Sme žiakmi prvých ročníkov tried A, B, C a minulý týždeň sme sa vrátili z lyžiarskeho kurzu, ktorý sa uskutočnil v termínoch 29.1.2023-3.2.2023 na svahoch Chopku. Ubytovaní sme boli na Koske kde jedlo prekonalo očakávania. Lyžovali sme stále aj v nie úplne dokonalých podmienkach. Hmla, víchrica, sypký či zľadovatelý svah, stále sme jazdili ako draci. Na konci týždňa sa nám ale vyjasnilo a dostali sme sa aj na severnú stranu kopca a vyššie skupiny zlyžovali svah aj úplne zhora. Najzábavnejší bol však ale prenos batožiny z autobusu cez lanovku na druhé poschodie. Počas celého kurzu sme sa najmä zabávali a na svahu vymýšľali rôzne gymnastické kreácie typu zgúľania sa z vrchu dole. Našťastie nedošlo k žiadnym vážnym zraneniam a všetci sme si z kurzu odniesli len pozitívne spomienky. Veľká vďaka ale patrí učiteľom a vedeniu školy za organizáciu nezabudnuteľného lyžiarskeho výcviku, ktorý nám poskytol veľa nových spomienok, zážitkov a schopností.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik 2023.